HABERLER

Tüm Haberler

Salih KOCA Sarıcakaya ve Mihalgazi’de Vatandaşlarla Buluştu

Sarıcakaya ve Mihalgazi ilçelerinde vatandaşlarla buluşan KOCA, yoğun kar yağışı sebebiyle seraları zarar gören üreticilere geçmiş olsun dileklerini iletti.

Türkiye’nin dört bir köşesine ürün gönderen bölgede meydana gelen zarardan dolayı üzüntüsünü belirten Salih KOCA: “Eskişehir’imizin Çukurovası Sarıcakaya ve Mihalgazi’mizde yoğun kar yağışı sonucunda meydana gelen zarardan dolayı üreticilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Üreticilerimizin mağduriyetini gidermek için zararın meydana geldiği ilk günden itibaren tarım il müdürlüğü, genel müdürlük ve bakanlıklarımız ile görüşüyor; çalışmaları yakından takip ediyoruz. Meydana gelen zararla ilgili tarım il müdürlüğümüz gerekli raporlama çalışmasını yaptı; akabinde bakanlığımız da daha detaylı bir rapor hazırlatarak meydana gelen zararı ortaya koydu. Çiftçilerimizden bizlere ulaşan talepler doğrultusunda Tarım Bakanlığımız, Maliye Bakanlığımız ve Kalkınma Bakanlığımız nezdinde girişimlerde bulunduk ve konuyu yakından takip ediyoruz.” dedi.

Bu bilgileri çiftçiler ve üreticilerle paylaşan KOCA; muhtar ve üreticilerin sorularını yanıtlayarak, taleplerini not etti.

30 Yıllık Hayal Gerçek Oluyor

Bölgenin kaderini etkileyecek olan Eskişehir-Mihalgazi-Sarıcakaya-Nallıhan yolunun ihalesinin tamamlandığını belirten KOCA, itirazlarla ilgili resmi süreç sona erdiğinde şubat ayı içerisinde yer teslimi ve temel atma töreninin gerçekleştirileceği bilgisi paylaştı.

İlçelerde düzenlenen kadın kolları kongrelerine de katılan Salih KOCA; AK Parti ile birlikte kadınların her alanda olduğu gibi siyasi arenada da aktif rol üstlendiğini, kadınların azmi ve emekleri ile AK Parti’nin yükselen bir başarı grafiği sergilediğini belirtti. 

İlçe Kongrelerinin sonucunda oy birliği ile göreve seçilen: Sarıcakaya’da Kezban Uslu, Mihalgazi’de Meral Güvenmez mazbatalarını milletvekili Salih KOCA’dan teslim aldı.

İlçelerde yoğun ilgiyle karşılanan KOCA’ya AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Fecir Üçkaya, Sarıcakaya Belediye Başkanı Faruk Güler, Mihalgazi Belediye Başkanı Zeynep Akgün, ilçe başkanları Hikmet Aknur ve Orhan Babalıoğlu; il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti.