HABERLER

Tüm Haberler

AK Parti'den Mihalıççık Çıkarması

AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih KOCA ve beraberindeki heyet Mihalıççık ilçesini ziyaret etti. İlçe sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılanan KOCA öncelikli olarak esnafları, pazar yerini ve kıraathaneleri ziyaret ederek esnafa hayırlı işler diledi. 

Muhtarlarla Buluştular

Mihalıççık ilçe sınırlarında bulunan 53 mahalle muhtarının davet edildiği toplantı yoğun katılımla gerçekleşti. Milletvekili Salih KOCA tüm muhtarların talep ve görüşlerini ayrı ayrı dinleyerek değerlendirmelerde bulundu.

Yunus Emre’nin toprakları olan Mihalıççık’da görev yapan muhtarlarla buluşmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten KOCA; Yerel yönetimlerin işleyişi açısından muhtarlara büyük görevler düştüğünü vurgulayarak sözlerini şöyle devam ettirdi: 

“Muhtarlarımız, problemlerin çözümünde hemşehrilerimizle bizler arasında önemli bir köprü vazifesi görüyor. Bugüne kadar Mihalıççık’a kazandırdığımız hizmetlerde muhtarlarımızın payı büyüktür. Belediye başkanımız, ilçe başkanımız ve sizlerin işbirliği ile Mihalıççık bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra daha da güzelleşecek, büyük hizmetlerle buluşacaktır. 

Bugüne kadar 1.7 milyon TL bedelli Kiraz İşleme ve Soğuk Hava Deposunu ilçemize kazandırdık. 1.5 milyon TL yatırımla ilçemizde içme suyu problemini kökten çözdük. Su ve yol medeniyettir dedik; Tüm köylerimizin içme suyu şebekeleri ve su depolarını yeniledik. 39 köyümüze toplamda 52.300 m2 kilitli taş, 2.210 mt bordür döşedik. İlçemize toplamda 510 km yol hizmeti kazandırdık.

Bu toprakların evladı Yunus; ‘Ben gelmedim dava için, benim işim sevgi için, dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim.’ diyerek bizlere yön çizmektedir. Bizler bu bağlamda burada tezahür eden birlik, beraberlik, kardeşlik ortamını muhafaza ettiğimiz sürece ülkemizin, partimizin ve teşkilatlarımızın başarısı daim olacaktır. Bizim tüm söylemlerimiz, hizmetlerimiz, heyecanımız yalnızca gönüller yapmak içindir.” Dedi

Büyükşehir Karla Mücadele Konusunda Mihalıççık Belediyesi’ni Örnek Almalı

Karla mücadele konusunda da değerlendirmelerde bulunan KOCA; “Kar yağışının üzerinden günler geçmesine rağmen merkezde bir çok sokak ve mahallede hala kar ve buz sebebiyle ulaşım sıkıntısı yaşanırken, yoğun yağış alan Mihalıççık ilçemizde karla mücadele konusunda başarılı bil sınav verildi. Gece gündüz demeden özveriyle çalışan belediye başkanımız İsmail UYSAL’ı ve ekibini tebrik ediyorum.” dedi.

Mihalıççık Belediye Başkanı İsmail UYSAL sohbet ortamında geçen bu toplantıda ilçelerine ve mahallelerine yapılan hizmetlerden dolayı muhtarlar ve Mihalıççıklılar adına milletvekili Salih KOCA’ya minnettar olduklarını belirtti.

Mihalıççık İlçe programı; ilçe kadın kolları kongresi ve ilçe danışma meclisi toplantısı ile devam etti. Programa; AK Parti İl Başkan Yardımcıları, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Mihalıççık Belediye Başkanı İsmail UYSAL ve Mihalıççık İlçe Başkanı Soner ERGÜN katıldı.