HABERLER

Tüm Haberler

Ertuğrulgazi Geçitinde İncelemeler Yapıldı

Eskişehir milletvekili Salih KOCA, Tepebaşı İlçe Başkanı Dündar ÜNLÜ ve beraberindeki heyet bir dizi incelemelerde bulunmak üzere yapımı devam eden Ertuğrulgazi Üstgeçidini ziyaret etti; mahalledeki üstgeçit ve yaya alt geçidi ile ilgili yetkililerden detaylı bilgi aldılar.

Yapımı büyük bir hızla devam eden Ertuğrulgazi Üstgeçidinin ay sonunda hizmete açılması bekleniyor. Yetkililer; 7 milyon TL bedelli üstgeçidin şehir içi demiryolu geçişini ve bölgedeki trafiği büyük oranda rahatlatacağını belirttiler. Proje tamamlandığında yalnızca demiryolu geçişi açısından değil Çamlıca-Batıkent arası ulaşımda da büyük oranda rahatlama oluşacağı kaydedildi.

Proje ile ilgili görüşlerini belirten KOCA: “Hükumetimiz projelerini tasarlarken birçok unsur üzerine tasarlıyor; temellerini oluşturmadan çalışmaları hayata geçirmiyor. Hızlı tren projesini destekler nitelikte altgeçit ve üstgeçitleri şehrimize kazandırıyoruz; böylece gerek tren geçişlerinde, gerek şehir trafik akışında gerekse de can-mal güvenliği hususunda problem yaşamamış oluyoruz. Hızlı tren hattı planlanırken bu tarz projeler de hayata geçirilmeseydi şehir trafiği felç olurdu. ”

Heyet üstgeçit incelemesinin ardından tamamlanarak hizmete açılan Ertuğrulgazi Yaya Altgeçidinde incelemelerde bulundu. Mahalle sakinlerinin istekleri doğrultusunda; vatandaşların ve özellikle de engellilerin rahatça faydalanabileceği bir altgeçit yapıldığı; geçit sayesinde kısa mesafede güvenli bir şekilde vatandaşların karşı tarafa geçtiği gözlemlendi. Vatandaşlar; kendi talepleri doğrultusunda mahallelerine kazandırılan alt geçitten dolayı KOCA’ya ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’na teşekkürlerini iletti.